Як змінити режим роботи через комендантську годину

Міська влада Запоріжжя анонсувала довгу комендантську годину на 9 травня, на День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги). Про це повідомив 5 травня секретар Запорізької міської ради Анатолій Куртєв.
«У Запоріжжі знову буде довга комендантська година. За рішенням військових вона триватиме з 19:00 8 травня до 5:00 10 травня. Дотримання комендантської години контролюватимуть правоохоронці, військовослужбовці та бійці підрозділів територіальної оборони», — попередив він.
Таким чином, комендантська година припадає на неділю і понеділок. Роботодавець має право змінити режим роботи працівників на період, коли в регіоні оголосили камендантську годину та встановити на цей тиждень робочі дні з вівторка по суботу.
Ми знаємо, що зміна режиму роботи — це зміна істотних умов праці, а це означає, що роботодавець про такі зміни повинен повідомити працівників не пізніше ніж за за два місяці (ст. 32 КЗпП).
АЛЕ відповідно до ч. 2 ст. 3 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX, у період дії воєнного стану норми частини третьої статті 32 Кодексу законів про працю України та інших законів України щодо повідомлення працівника про зміну істотних умов праці не застосовуються.
Отже, роботодавець видає наказ про зміну режиму роботи. Обов’язково в наказі зазначає реквізити розпорядчого документа органу державної влади про встановлення комендантської години, додає посилання на ст. 3 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX.
Важливо
Працівники повінні бути попереджені про зміну істотних умов праці відразу після прийняття роботодавцем відповідного рішення про таку зміну, але не пізніше допуску до роботи зі зміненими умовами праці.
Анна Мілієнко-Самсонова, головний редактор електронної системи "ОК. Кадровик"