Застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки в металургійній промисловості

До робіт підвищеної небезпеки, які виконуються за нарядом-допуском, належать роботи, що потребують проведення організаційних і технічних заходів щодо підготовки робочих місць, зокрема, роботи, які не можна виконати одноосібно.
На підприємствах, у їх підрозділах, з урахуванням специфіки виробництва, розробляється перелік робіт підвищеної небезпеки, для виконання яких потрібно оформлювати наряд-допуск, на строк не більше, ніж 3 роки, з подальшим його переглядом.
У структурних підрозділах підприємства складається список посадових осіб, яким надається право видавати наряди-допуски, бути допускачем до робіт за нарядами-допусками та бути керівником робіт. Перелік і список погоджує служба охорони праці та затверджує керівник підприємства.
Наряд-допуск і корінець до нього оформлюються в одному примірнику в структурному підрозділі замовника, де будуть виконуватися роботи, або в підрядника під час виконання робіт на об’єкті, прийнятому за актом-допуском. Записи в корінці мають бути ідентичними записам, занесеним до наряду-допуску.
Наряд-допуск видається на строк, необхідний для виконання заданого обсягу робіт.
Дія наряду-допуску протягом цього строку зберігається в разі незмінності умов безпеки, передбачених ним. Під час перерви в роботі протягом однієї зміни (перерва на обід, перерва за умовами проведення робіт) наряд-допуск залишається в керівника робіт, і виконавці після перерви з його дозволу розпочинають роботу. В разі перерви в роботі понад одну зміну дозволяється продовження робіт після перевірки допускачем і керівником незмінності умов безпеки, зазначених у наряді-допуску.
Видачу наряду-допуску реєструють у журналі реєстрації нарядів-допусків. Сторінки журналу мають бути пронумеровані, прошнуровані та скріплені підписом керівника структурного підрозділу.
В разі втрати чи пошкодження наряду-допуску роботи слід зупинити.
На продовження робіт необхідно оформити новий наряд-допуск, за яким заново здійснюється допуск до роботи. При цьому в журналі реєстрації нарядів-допусків у графі «наряд-допуск здано» робиться запис «Наряд-допуск втрачено».
Після завершення робіт проводиться закриття наряду-допуску. Для оформлення закриття керівник робіт і допускач заповнюють відповідні рядки наряду-допуску та журналу реєстрації. Закриті наряди-допуски та їх корінці зберігаються протягом одного місяця в структурному підрозділі, що їх видав. Наряди-допуски на роботи, під час виконання яких сталися аварії й нещасні випадки, мають зберігатися в архіві підприємства з матеріалами розслідування нещасних випадків та аварій.
Строк зберігання журналів реєстрації нарядів-допусків після останнього внесеного до них запису – 3 місяці.