З липня працює реєстр небезпечних факторів

З 1 липня 2025 року в Україні працює електронна система Державного реєстру небезпечних факторів. Вона діятиме тимчасово - до 1 березня 2030 року. Про це повідомляє Європейська Бізнес Асоціація.
Водночас в ЄВА наголосили, що запровадження зазначеного реєстру викликає занепокоєння бізнесу через можливе дублювання вимог із технічним регламентом REACH, який вже передбачає подання інформації про небезпечні властивості хімічних речовин до Міндовкілля.
«Одночасне виконання положень нового Порядку державної реєстрації небезпечних факторів та технічних регламентів може призвести до подвійної подачі документів, і як результат додаткового адміністративного навантаження на бізнес та державні органи влади, зокрема - Міністерство охорони здоров'я України», - йдеться у заяві бізнес-спільноти.
Крім того, в ЄВА вказують, що діють і інші технічні регламенти, зокрема Регламент CLP та Регламент RoHS, що вже охоплюють обіг хімічної продукції та електронного обладнання.
За даними представників бізнесу, в Європейському Союзі не передбачено окремої процедури реєстрації небезпечних факторів та аналогічного пакету документів, що вимагається Порядком для подання до МОЗ.
Тому Асоціація звернулась до МОЗ із відповідним зверненням та сподівається, що позиція бізнес-спільноти при подальшій реалізації положень Порядку державної реєстрації небезпечних факторів буде врахована.
Нагадаємо, постановою Кабінету Міністрів від 21.05.2025 року № 588 затверджено Порядок державної реєстрації небезпечних факторів.
Згідно з документом, державній реєстрації у новій електронній системі підлягатимуть всі хімічні та біологічні небезпечні фактори - хімічні речовини та речовини біологічного походження, а також ті, що входять до складу хімічної продукції, які виробляються та/або застосовуються на території України чи ввозяться з-за кордону.